Farby

Malowanie farbami to propozycja zabawy, która na długi czas pochłonie zarówno młodsze, jako i nieco starsze dzieci. Nie bez powodu – tworzenie własnych, oryginalnych obrazków to doskonałe ćwiczenie wyobraźni i możliwość wyrażenia swojej kreatywności. A co najlepsze, do malowania wystarczą zaledwie farby szkolne i kawałek papieru! Bogaty wybór farb akwarelowych i plakatowych w szerokiej gamie kolorów prezentujemy w naszym sklepie internetowym.

Malowanie farbkami szkolnymi – radosna twórczość i rozwój dziecka

Wbrew swojej nazwie, farbki szkolne sprawdzą się nie tylko w przypadku przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Mnóstwo frajdy sprawią też nieco młodszym maluchom. W przypadku wszystkich dzieci, z całą pewnością pozytywnie wpłyną na ich rozwój – emocjonalny, umysłowy oraz estetyczny. Malowanie farbami akwarelowymi lub farbami plakatowymi to także świetne ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, kontrolowania ruchów ciała i zręczności. Tak jak pisanie czy zapinanie guziczków, posługiwanie się farbkami szkolnymi, kształtuje zdolności manualne dziecka. Wykonywanie nimi rysunków w idealny sposób rozwija też postrzeganie barw, kształtów i przestrzeni. A do tego uwrażliwiają na piękno otaczającego świata, kształtując poczucie estetyki. I kto wie – być może w przyszłości zdolności plastyczne malucha staną się jego prawdziwą pasją?

Akwarele a plakatówki

Z myślą o małych artystach, przygotowaliśmy bogatą ofertę farb szkolnych. Wśród nich znaleźć można zarówno farby akwarelowe, jak i farby plakatowe. Pierwsze z nich, czyli tak zwane akwarele bądź farby wodne, wymagają użycia wody. Farby akwarelowe dostępne są w postaci twardych pastylek, które zmieniają swoją konsystencję pod wpływem działania wilgotnego pędzelka. Rozcieńczone barwniki pozwalają na uzyskanie delikatnych, półprzeźroczystych kolorów. Farby akwarelowe w kostkach stosowane są najczęściej do rysunków bez wyraźnych konturów i dają charakterystyczne, lekko rozmyte kształty. Zaleca się, by akwarelami malować po papierze o grubszej gramaturze. Dzięki temu, mokry od wody pędzelek, nie doprowadzi do pofalowania kartki. Alternatywą dla farb akwarelowychfarby plakatowe, powszechnie znane jako plakatówki. Nie wymagają one użycia wody i są od razu gotowe do użycia – zarówno na papierze, jak i na drewnie, kamieniu, kartonie czy szkle. Farby plakatowe, cechują się wysokim stopniem krycia, żywą kolorystyką i wyrazistymi konturami rysunków. Już niewielka ilość farby zapewnia świetną widoczność kolorów, dzięki czemu plakatówki są niezwykle wydajne.

Farby szkolne w naszej ofercie

Małym twórcom i ich rodzicom proponujemy farby szkolne znanych i cenionych producentów, takich jak Astra, St.Majewski czy Starpak. Farby akwarelowe dostępne są w praktycznych, zamykanych pojemniczkach z uchwytem ułatwiającym przenoszenie. W zależności od zestawu farb akwarelowych, składają się one z 12 lub 18 kolorów. W opakowaniu znaleźć można też mały pędzelek dla młodego artysty. Farby plakatowe, przedstawione w tej kategorii, to zestawy 12 lub 13 intensywnych kolorów w szerokiej palecie – pozwalającej na tworzenie rozmaitych rysunków. Farby plakatowe, zamknięte w pudełeczkach o pojemności 20 ml, wystarczają na długi czas i umożliwiają maluchom stworzenie wielu dzieł. Jednocześnie, dzięki zastosowanym technologiom, są w pełni odporne na zasychanie, ścieranie oraz działanie światła. Co nie bez znaczenia, wszystkie oferowane w naszym sklepie internetowym farby szkolne, pozbawione są szkodliwych substancji i gwarantują bezpieczeństwo użytkowania przez najmłodszych twórców.

W Twoim dziecku drzemie mały artysta? Chcesz wspierać kreatywność malucha poprzez radosną twórczość, która rozwija wiele umiejętności? Już dziś sprawdź naszą ofertę atrakcyjnych cenowo farb szkolnychplakatowych i akwarelowych w zestawach!