Piórniki

6 produkt(ów)

na stronę

Skompletowanie szkolnej wyprawki to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Wśród niezbędnego wyposażenia, znaleźć się muszą nie tylko plecak i książki, ale również piórnik szkolny. Jako podstawowy gadżet w życiu każdego ucznia, powinien być umiejętnie dobrany  - zarówno do jego upodobań, jak i aktualnych potrzeb. Na szczęście, bogaty wybór piórników dla dziewczyn i chłopców znaleźć można w naszym sklepie. Zapraszamy do sprawdzenia aktualnej oferty!

Piórnik szkolny  - jak wybrać?

Na co zwracać uwagę przy zakupie piórnika szkolnego? Jaki wybrać ten, który spełni swoje zadanie? Przede wszystkim, wybór piórnika musi być podyktowany wiekiem dziecka. Pamiętajmy, że musi on mieścić wszystkie niezbędne przybory malucha. Inne rzeczy znajdą się bowiem w piórniku ucznia pierwszej klasy, a inne  - w piórniku starszaka. Jednak nie tylko pojemność ma znaczenie. Z wiekiem zmieniają się upodobania dzieci. Bajkowe wzory, idealne dla dzieci zaczynających przygodę ze szkołą, powoli zaczynają wypierać nadruki nieco wręcz młodzieżowe.  Przy kompletowaniu wyprawki, spotkamy również piórniki z wyposażeniem, jak i te bez niego. Różnice między nimi także warto uwzględnić przy zakupie piórnika do szkoły.

Rodzaje piórników szkolnych

Wybór idealnego piórnika szkolnego zacznijmy od nieco bliższego przyjrzenia się modelom dostępnym na rynku  - także w naszym sklepie internetowym. Najpopularniejszym typem piórników do szkoły są modele rozkładane, otwierane podobnie jak książka. Zamykane na wygodny zamek, składają się najczęściej dwóch lub trzech komór z dodatkowymi przegródkami, zwiększającymi przestrzeń do przechowywania. Alternatywą dla rozkładanych piórników szkolnych są modne tuby  - proste w budowie, pozbawione przegródek. Swoim kształtem przypominają wspomnianą tubę bądź opcjonalnie prostokąt.

Piórnik z wyposażeniem dla pierwszaka

Piórniki szkolne możemy też podzielić ze względu na wiek ucznia. W przypadku pierwszaków, ale też dzieci w 2 czy 3 klasie, doskonale sprawdzą się rozkładane piórniki dwukomorowe i piórniki trzykomorowe. Pojemne organizery pomieszczą wszelkie potrzebne przybory, których zwłaszcza na początku nauki, może być naprawdę sporo. Dobrym pomysłem dla malucha będzie piórnik  z wyposażeniem, na które składają się kredki, ołówek, długopis, pisaki, korektor, mała linijka, temperówka, gumki do ścierania oraz ekierka. Dobrze, jeśli w zestawie znajduje się również tabliczka mnożenia oraz papierowy plan lekcji. Piórnik z wyposażeniem nie jest oczywiście obowiązkiem  - zwłaszcza, jeśli decydujemy się na jego zakup, mając w domu własne przybory szkolne. Najważniejsze jednak, że dzięki komorom i przegródkom maluch może utrzymać w porządku wszystkie swoje przybory. Warto pamiętać, że wygląd piórnika szkolnego ma dla dziecka spore znaczenie. Dlatego decyzja o zakupie organizera powinna być podjęta wspólnie. Świetnie sprawdzą się tu piórniki do szkoły z postaciami z bajek, takich jak Auta czy Kraina Lodu.

Mały piórnik do starszaka

Uczniowie uczęszczający do starszych klas w podstawówce, zamiast dużych piórników z wyposażeniem, preferują nieco mniej okazałe modele. Małe piórniki, najczęściej w kształcie tuby, z całą pewnością pomieszczą kilka podstawowych przyborów - na czele z piórem lub długopisem, ołówkiem i temperówką. W jego środku znajdzie się też miejsce na przybory matematyczne  - cyrkle, ekierki i kątomierze, często wykorzystywane podczas lekcji. Ogromnym atutem piórników w kształcie tuby, jest ich miękka konstrukcja, pozwalająca na swobodne wrzucenie pomiędzy książki. Małe piórniki zajmują dzięki temu naprawdę niewiele miejsca, zachowując swoją funkcjonalność. Wraz z wiekiem zmianom ulegają też upodobania. Modne piórniki szkolne to przede wszystkim te w kolorowe wzory geometryczne.

Piórniki do szkoły w naszej ofercie

W odpowiedzi na potrzeby małych klientów, w naszym sklepie internetowym przestawiamy bogatą ofertę piórników szkolnych. Wśród nich dostępne są zarówno funkcjonalne dwukomorowe i trzykomorowe piórniki z wyposażeniem, jak również bez niego oraz najmodniejsze, małe piórniki w kształcie tuby dla starszaków. Dostępne modele różnią się pojemnością, sposobem otwierania oraz nadrukiem. Piórniki dla chłopców to przede wszystkim modele z samochodami, zaś piórniki dla dziewczyn przedstawiają gwiazdy bajek. Najważniejsze, by piórnik podobał się samemu właścicielowi  - w końcu będzie mu towarzyszył niemalże każdego dnia.

 

Kompletujesz wyprawkę szkolną dla dziecka? Szukasz modnych piórników dla chłopca lub dziewczynki? Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem kolorowych i wytrzymałych piórników do szkoły!