Zabawki dla dzieci 1-3 lat

Okres od 1. do 3. roku życia dziecka to czas olbrzymich zmian. Również w życiu rodziców, przed którymi stoi wyzwanie doboru odpowiednich zabawek dla swojej pociechy. Na każdym z etapów jej rozwoju potrzebne są bowiem inne przedmioty, które zapewnią maluchowi mnóstwo frajdy i przyczynią się do zdobywania przez niego kolejnych umiejętności. Szukasz odpowiedniej zabawki dla roczniaka, dwulatka lub trzylatka? Sprawdź, czym kierować się przy jej wyborze i zobacz nasz przegląd zabawek dla szkrabów w tych grupach wiekowych!

 

 

Potrzeby i upodobania dzieci zmieniają się w błyskawicznym tempie – zwłaszcza w ciągu pierwszych trzech lat życia. Na każdym etapie rozwoju maluchy reagują na inne bodźce i przejawiają inne zainteresowania. Warto ten fakt uwzględnić podczas poszukiwań odpowiednich zabawek dla rocznego dziecka, dwulatka i trzylatka. Zbyt trudna zabawka zniechęci malucha do sięgania po nią. Z kolei zbyt łatwa – szybko się znudzi. I tak – niemowlętom, czyli dzieciom do pierwszego roku życia, do prawidłowego rozwoju niezbędne są zabawki, które stymulują wszystkie zmysły. Świetnym wyborem będą więc przedmioty przykuwające uwagę swoimi kształtami i kolorami, najlepiej wydające przy tym dźwięki. W drugim roku życia dzieci coraz intensywniej poznają otaczający je świat i chętnie rozwiązują zadania, takie jak dopasowywanie kształtów czy segregowanie kolorów. Na tym etapie dobrym wyborem będą także wszelkie zabawki dla dwulatków, które rozwijają koordynację ruchową. Szukając zabawek dla trzylatków warto skupić się na tych, które pozwalają na ćwiczenie sprawności manualnych, naśladowanie zachowań dorosłych oraz wyrażanie swojej kreatywności. Dobrze w roli zabawki dla 3-latka sprawdzą się również przedmioty o charakterze edukacyjnym. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych inspiracji na zabawki dla roczniaków, dwulatków i trzylatków.

Zabawki dla rocznego dziecka

Rodzicom szukającym zabawek dla roczniaków i nieco młodszych maluszków, polecamy przede wszystkim zabawki w żywych kolorach. Skupiające uwagę przedmioty to zwłaszcza wielobarwne grzechotki, które szkrab może próbować utrzymać w małej dłoni oraz zawieszone nad łóżeczkiem grające karuzele. Oprócz nich, świetnie swoją rolę spełnią także maty edukacyjne i miękkie piankowe puzzle, wspierające coraz bardziej ruchliwego szkraba w samodzielnym przewracaniu się na brzuszek i plecki. W nauce raczkowania sprawdzą się z kolei pluszowe piłki do turlania oraz jeździki-pchacze przeznaczone dla dzieci opanowujących powoli naukę chodzenia.

Szukając zabawki na roczek, warto też zwrócić uwagę na drewniane klocki, stanowiące doskonały trening wyobraźni przestrzennej oraz różnego rodzaju sortery, wymagające od dziecka rozwiązania problemów przez dobór właściwych kształtów i kolorów elementów.

Zabawki dla dwuletniego dziecka

Poszukiwania zabawki dla 2-latka warto skoncentrować na przedmiotach, które sprostają potrzebom ruchliwych brzdąców. Doskonałym prezentem będą zwłaszcza znane i lubiane skoczki, poprzez przyjemną zabawę ćwiczące koordynację ruchową. Trafiony wybór to również popularne sortery kształtów i kolorów, wspierające malucha w nauce o otoczeniu. Wiele radości szkrabowi dostarczą zabawki muzyczne, takie jak zabawkowe pianinko, cymbałki czy mikrofon, pomocne w kształtowaniu artystycznej pasji. Kto wie, być może dzięki nim, w naszym domu wyrośnie utalentowany muzyk! Zabawa nimi to jednak przede wszystkim mnóstwo frajdy i uśmiechu na twarzy malca. Zestawienie zabawek dla dwulatków zamykają ponadczasowe samochody, które powinny się znaleźć na wyposażeniu każdego dziecięcego pokoiku.

Zabawki dla trzyletniego dziecka

Czas na zabawki dla 3-latka – także i tu ich wybór może przyprawić o spore zakłopotanie. Gwarantowany sukces w wyborze prezentu dla chłopca lub dziewczynki zapewnią nam przedmioty ćwiczące zdolności manualne, na czele z ulubionymi klockami – piankowymi lub drewnianymi, z których maluch może tworzyć mniej lub bardziej skomplikowane konstrukcje. W odtwarzaniu ról z życia dorosłych pomogą kreatywnym szkrabom zabawkowe zestawy do zabawy w kuchnię, sklep oraz domki dla lalek. Małym majsterkowiczom do gustu przypadną z kolei zabawy polegające na wkręcaniu i odkręcaniu części pojazdów. W opanowaniu cyferek i alfabetu przydadzą się z kolei matematyczne klocki piankowe oraz litery magnetyczne.

Produkty 1 do 12 z 243

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
na stronę