Zabawki dla dzieci 4-6 lat

Zdaje się, że zabawa to najważniejsza czynność w życiu każdego przedszkolaka. Nic w tym dziwnego – to właśnie dzięki zabawie maluch kształtuje swoją wyobraźnię, wciela się w różne role i uczy się interakcji z innymi ludźmi. Wszystkie te umiejętności są niezbędne w zdobywaniu zdolności poznawczych potrzebnych podczas funkcjonowania w przedszkolu i poza nim. Rolą rodziców jest dostarczenie 4-, 5- i 6-latkom zabawek, które będą wspierać ich prawidłowy rozwój! Sprawdźmy, które zabawki sprawdzą się w tym celu najlepiej, dostarczając przy tym mnóstwo frajdy!

Dzieci w wieku przedszkolnym dynamicznie się rozwijają. Zmieniają się ich potrzeby, inne staję się też ich zainteresowania, w odkrywaniu których pomóc mogą starannie dobrane zabawki. Dla 4-latków, które stają się coraz sprawniejsze motoryczne i manualnie, polecane są zwłaszcza zabawki o mniejszych rozmiarach i zawierające drobniejsze elementy, pozwalające na ćwiczenie zdobytych już umiejętności. Szukając zabawek dla 5-latka warto mieć na uwadze, że maluch w tym wieku może przejawiać już dojrzałość szkolną. W stawianiu czoła wyzwaniom naukowym pomocne mu będą zwłaszcza różnego rodzaju zabawki edukacyjne dla 5-latków. Dobrym pomysłem będą również zabawki kreatywne, umożliwiające wyrażenie własnej ekspresji twórczej oraz prowadzenie różnego rodzaju eksperymentów. Zabawki dla 6-letniego dziecka powinny z kolei wspierać przejawiane przez niego zainteresowania, który kształtują się na tym etapie rozwoju. Małym artystom do gustu przypadną zabawki kreatywne, fanom nauki – gry dydaktyczne, zaś małym budowniczym – zabawki konstrukcyjne. Niezmiennie też warto wsłuchiwać się w potrzeby pociech, szukając odpowiedniego prezentu dla 4-, 5- czy 6-latka. Poniżej kilka naszych inspiracji!

Zabawki dla czterolatka

Jedną z ulubionych form zabawy trzylatków są wszelkiego rodzaju klocki. Z powodzeniem, duże klocki piankowe zastąpić mogą zestawy składające się z nieco mniejszych elementów do demontowania i składania. Tu równych nie mają sobie drewniane klocki z młotkiem służącym do ich przebijania. Z całą pewnością czterolatka ucieszy także widok kolorowych sorterów czy układanek służących do samodzielnego rozwiązywania problemów i ćwiczenia zdolności manualnych. Dzieci w tym wieku wciąż cieszyć będą także zabawki muzyczne – zabawkowe pianinka, organki czy mikrofony, pobudzające zmysł artystyczny.

Zabawki dla pięciolatka

Poszukując odpowiedniej zabawki dla 5-latka, warto przyjrzeć się z bliska różnego rodzaju zabawkom kreatywnym. Kolorowanki, wycinanki czy zestawy do lepienia z masy solnej lub plasteliny to gwarancja doskonałej zabawy poprzez stymulowanie zdolności twórczych. Sporą frajdę dzieciom w tym wieku sprawią również rozbudzające ciekawość świata zestawy do wykonywania eksperymentów naukowych czy zestawy do nawlekania koralików. Dzieci w wieku przedszkolnym z ogromną fascynacją wcielają się także w role dorosłych, co umożliwiają im zabawkowe zestawy kuchni, sklepów, warsztatów  z narzędziami czy domki dla lalek. Polecamy także różnego rodzaju gry planszowe, a zwłaszcza te o charakterze manualnym oraz edukacyjnym.

Zabawki dla sześciolatka

Jak już wspominaliśmy, zabawki dla 6-latka powinny odpowiadać indywidualnym zainteresowaniom malucha, które kształtują się w okresie przedszkolnym. Klocki konstrukcyjne to spełnienie marzeń każdego budowniczego, zdalnie sterowane pojazdy to nie lada gratka dla fanów motoryzacji, zaś małe damy pokochają zabawę w stylizowanie lalek. To, czym i w jaki sposób bawi się dziecko w tym wieku zależy więc wyłącznie od jego preferencji, które rodzic powinien wspierać poprzez dobór odpowiednich zabawek. Niezmiennie też polecamy zakup edukacyjnych zabawek, które pomogą w przygotowaniu dziecka do nauki w szkole. Tablice magnetyczne i kolorowe magnesy z literkami i cyferkami sprawdzą się w tym celu doskonale.

Produkty 1 do 12 z 1076

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
na stronę