Urodziny Twojego dziecka coraz bliżej, ale wciąż szukasz pomysłu na prezent, który zaskoczy malucha, który właściwie wszystko już ma? Wybór zabawki dla dzieci w wieku 7 lub 8 lat to spore wyzwanie dla rodziców. I choć sklepowe półki uginają się od coraz to nowszych i bardziej atrakcyjnych wizualnie produktów, przy zakupie warto kierować się zwłaszcza dobrem pociechy. Idealna zabawka powinna gwarantować dziecku nie tylko radość, ale i wspierać jego prawidłowy rozwój. Oto nasz przegląd sprawdzonych prezentów dla siedmio- i ośmiolatków!

Zabawki dla dzieci 7-8 lat

Potrzeby i upodobania dzieci zmieniają się z każdym rokiem życia – szczególną przemianę rodzice mogą zauważyć w okresie wczesnoszkolnym. Problemu często przysparza im zakup odpowiedniej zabawki dla dziecka w wieku 7 i 8 lat. Bo choć wydaje się, że maluchom w tym wieku nie brakuje żadnych zabawek, to te właściwie dopasowane odgrywają ważną rolę w rozwoju chłopca lub dziewczynki. Z jednej strony, pociechy w tym wieku staja się spokojniejsze – sporo czasu spędzają we własnym pokoju, gdzie oddają się rysowaniu, wycinaniu czy śpiewaniu. Z drugiej, przeżywają pierwsze dni w szkole, w której zawiązują znajomości z rówieśnikami. Oprócz tego przyswajają też oczywiście nową wiedzę. Choćby dlatego, odpowiednie zabawki dla siedmio- i ośmiolatków to takie, które uczą logicznego myślenia, pobudzają wyobraźnię, a także kształtują umiejętności społeczne dziecka. Przyjrzyjmy się nieco bliżej najciekawszym zabawkom dla chłopców i dziewczynek w wieku 7 i 8 lat.

Zabawki dla siedmiolatka

7-letnie dziecko sprawnie posługuje się zabawkami wymagającymi dużej precyzji ruchów, doskonale radzi sobie z operowaniem ołówkiem czy pędzelkiem i z łatwością łączy litery w sylaby i wyrazy. Doskonałym wsparciem na początku przygody ze szkołą będą więc zabawki edukacyjne dla siedmiolatka, takie jak zestawy doświadczalne, drewniane układanki literkami czy gry planszowe. Małym artystom do gustu przypadną zabawki pozwalające na wyrażenie swojej kreatywności, w tym masy plastyczne – modelina czy piasek kinetyczny, zabawkowy mikrofon czy też małe organki lub inne instrumenty. Idealną zabawką dla 7-letnich dziewczynek będą zaś znane i lubiane zabawkowe sprzęty domowe – mini kuchenki i pralki czy zestawy lekarza lub weterynarza. Wszystkie one pozwalają dzieciom na wcielanie się w role dorosłych, a przy tym rozwój samodzielności i empatii wobec innych. Trafionym zakupem będą na pewno zabawki licencyjne nawiązujące do ulubionych dziecięcych serii, w tym Barbie, Monster High czy Auta. Te z kolei ułatwią maluchowi nawiązywanie znajomości z rówieśnikami w szkole.

Zabawki dla ośmiolatka

Dzieci w wieku 8 lat mają już za sobą okres adaptacji w szkole. To szczególny czas, kiedy często od zabawy ważniejsza staje się edukacja – uczenie nowych słów, czytanie książek i przygotowywanie do lekcji. Jednak szkoła to nie wszystko, dla dzieci w tym wieku równie ważny co nauka, jest też rozwój fizyczny. Dzieci chętnie biorą udział w zabawach ruchowych i rozwijają swoje zainteresowanie sportem. Nic dziwnego, że spełnieniem marzeń dla wielu dzieci w wieku 8 lat są zabawki takie jak hulajnoga, deskorolka czy rolki. Oprócz tego, wśród zabawek dla ośmiolatka nie powinno zabraknąć też wszelkiego rodzaju puzzli, układanek i gier, zwłaszcza tych planszowych. Te ostatnie świetne sprawdzą się jako forma spędzania czasu z rodzicami i rówieśnikami. Doskonałym pomysłem na prezent dla malucha w tym wieku będą też wieloelementowe klocki konstrukcyjne, wymagające od młodego budowniczego nie lada zdolności manualnych i umiejętności logicznego myślenia. Idealna zabawka dla 8-letniego chłopca to zwłaszcza klocki umożliwiające zbudowanie dużych pojazdów, robotów czy statków kosmicznych. Rodzicom poszukującym najlepszej zabawki dla 8-letniej dziewczynki polecamy z kolei znane i lubiane zestawy do tworzenia biżuterii, lalki do czesania i stylizacji oraz domki dla lalek z klocków.

Produkty 1 do 12 z 1053

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
na stronę