Zakup prezentu dla dziecka, a często właściwie już nastolatka, nie jest łatwy. Zwłaszcza wtedy, jeśli zależy nam, by zakupiony przedmiot nie został rzucony w kąt i szybko zapomniany. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiednich zabawek dla pociech w wieku 9-14 lat? Najlepiej ich zainteresowaniami! Dzięki temu zyskasz pewność, że zabawka wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego i przykuje jego uwagę na długie godziny. Oto nasze propozycje trafionych zabawek dla dzieci w tym przedziale wiekowym!

Zabawki dla dzieci 9-14 lat – o czym pamiętać?

Wraz z dziewiątym rokiem życia dziecka, powoli kończy się okres jego dzieciństwa, a zaczyna dojrzewanie. Czas często skrajnych emocji i nietypowych zachowań – wymagający nie tylko dla do niedawna jeszcze małych dzieci, ale też ich rodziców. Przede wszystkim chłopcy i dziewczynki w tym wieku stają się coraz bardziej samodzielne, z chęcią wyrażają swoje zdanie i biorą udział w rozmowach dorosłych. Ważna jest dla nich aprobata ze strony otoczenia, a na niekomfortowe sytuacja mogą reagować złością lub smutkiem. Od rodziców, coraz ważniejsi stają się znajomi i przyjaciele. Większość dzieci ma już też jasno określone zainteresowania, którym poświęcają większość swojego wolnego czasu. I choć wydawać by się mogło, że zabawki dla 9-latka, a co dopiero dla 14-latka nie mają już prawa bytu, to nic w tym bardziej mylnego. Dobrze, by podarunek odpowiadał indywidualnym pasjom dziecka oraz rozwijał w nim ciekawość świata. Co w takim razie podarować jako zabawkę dla dziecka w wieku 9-14 lat? Podpowiadamy!

Zabawki dla 9-, 10- i 11-latka

Szukając odpowiedniego prezentu dla dzieci na progu dorastania zwróćmy uwagę przede wszystkim na sprawdzone i ponadczasowe zabawki edukacyjne. W tej kategorii znajdziemy zwłaszcza gry planszowe, który wróciły do łaski i cieszą się ogromną sympatią nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Gra planszowa to tak naprawdę prezent dla całej rodziny i sposób na wspólne spędzanie czasu z dorastającą w błyskawicznym tempie pociechą. Dzieci w tym wieku wciąż bardzo chętnie naśladują dorosłych. Pomagają im w tym różnego rodzaju zabawki typu małe sprzęty AGD, kasy sklepowe czy zestawy narzędzi dla majsterkowicza. Poprzez zabawę dzieci uczą się zachowań dorosłych, którymi staną się za kilka lat. Zabawa w gronie rodziny i rozwój emocjonalny to jednak nie wszystko. Nie zapominajmy też o zabawkach wspierających artystyczne zdolności dziecka. Małym muzykom wielką frajdę sprawi choćby zabawkowy saksofon, przenośna perkusja dotykowa czy mata muzyczna na baterię.  

Zabawki dla 12-, 13- i 14-latka

Wspomniane wyżej zabawki dla 9-,  10- i 11-latków z powodzeniem sprawdzą się również jako podarunek dla nieco starszych nastolatków. Ulubione planszówki czy zabawkowe instrumenty to jednak nie wszystko – w poszukiwaniu trafionego prezentu z pomocą przychodzą nam przede wszystkim ponadczasowe klocki. Wraz z wiekiem dziecka możemy zwiększać liczbę elementów, z których konstruktor może wznosić skomplikowane budowle lub pojazdy. I tak, serca starszaków podbiją zestawy liczące po 500, a niekiedy nawet do 1000 elementów. Zbudować z nich można na przykład okazałą stację benzynową, posterunek policji, okręt wojenny czy autobus turystyczny. Co poza tym? Chłopcom do gustu przypadną też zdalnie sterowane samochody i rozbudowane zestawy do majsterkowania. Gratką dla fanów militariów będą z kolei zabawkowe wyrzutnie kusz, modele pojazdów wojskowych czy pistolety dźwiękowe do zabawy w policjantów i złodziei. Doskonałą zabawę dziewczynom w tym wieku zapewnią z kolei zestawy koralików do nawlekania, z których stworzą niepowtarzalną biżuterię oraz zestawy do malowania, dzięki którym mogą ćwiczyć sztukę makijażu.

Produkty 1 do 12 z 796

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
na stronę