Zabawki i zestawy wojskowe | militarne | dla dziecka

Pistolety na naboje piankowe, figurki żołnierzyków, czołgi i helikoptery… zabawki militarne, bo o nich właśnie mowa, budzą pewne kontrowersje wśród rodziców. Z uwagi na to, jak kojarzy się zabawa w wojsko, wielu rodziców zastanawia się nas sensem kupowania takich prezentów. Jak w każdej dziedzinie życia  - potrzebne jest określenie pewnych zasad i granic. Dzięki nim zabawki militarne dla dzieci, które można znaleźć w naszym sklepie, przyniosą maluchom mnóstwo frajdy, zapewniając jednocześnie rodzicom spokój ducha.

 

Zabawki militarne pozwalają wcielać się w role

Jak przekonują pedagodzy, zabawki militarne dla dzieci, spełniają określone potrzeby rozwojowe, zwłaszcza u chłopców. Wiążą się one ze stereotypową rolą - silnego i walecznego mężczyzny. Dzieci, które w pierwszych latach życia uwielbiają wcielać się w zadania dorosłych, chcą również czuć się mężnie. Aby było to możliwe  - potrzebują zabawek militarnych. Z drugiej strony, zabawa w wojsko pozwala bezbronnym na co dzień maluchom, zdobyć poczucie siły i panowania nad sytuacją. Choć to tylko zabawa, dziecko kształtuje swoją pewność siebie, pokonuje nieśmiałość, staje się mniej lękliwe. Duch rywalizacji i motywacja do walki to kolejne z atutów zabawek militarnych.  Wbrew obiegowym opiniom, nie warto więc utożsamiać zabawek wojskowym z negatywnym wpływem na psychikę młodego człowieka.

 

Zabawki militarne rozwijają pasję

Zabawki wojskowe mają dużo innych zalet. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że dzięki nim, dzieci mogą zainteresować się kolekcjonowaniem lub modelarstwem. Zbieranie figurek wojskowych to pasja, która w wielu przypadkach pozostaje na długie lata. Pamiętajmy też, że sklejanie helikopterów czy czołgów uczy dzieci cierpliwości i precyzyjności. To też świetny trening zdolności manualnych. U nieco starszych pociech, zainteresowanie wojskiem może przerodzić się w poważne zainteresowanie. Kto wie? Może z malucha, który miał w swoim pokoju zabawki militarne, wyrośnie dzielny policjant lub żołnierz.

 

Zabawki militarne ćwiczą wyobraźnię

Zabawki wojskowe nie tylko umożliwiają dzieciom wczuwać się w role czy rozwijać swoje pasje. Stanowią też doskonałe ćwiczenie wyobraźni. Wcielając się w dzielnego żołnierza lub policjanta, maluch tworzy własne scenariusze zabawy, co pozytywnie wpływa na jego  kreatywność. Bardzo ważne są w tym wszystkim odpowiednie rekwizyty, które urozmaicają zabawę, a w szczególności tematyczne zabawki militarne.

 

Zabawki militarne rozładowują napięcie

Zalet zabawek wojskowych jest jednak jeszcze więcej. Doskonale sprawdzają się one również do rozładowania napięcia, złości i gniewu. W ten sposób unikniemy sytuacji, gdy dziecko będzie kumulować w sobie negatywne emocje, bądź co gorsza  - wyładowywać je w normalnym życiu, na przykład w stosunku do rówieśników. Zabawki militarne, dostępne w tej kategorii, są też zwyczajnie bezpieczniejsze od tych, które maluch może wykonać samodzielnie  - na przykład z kawałka patyka czy plastiku.

 

Najlepsze zabawki wojskowe dla chłopców

Z myślą o małych fanach militariów, przygotowaliśmy bogatą ofertę wyjątkowych zabawek. Wśród nich można znaleźć zabawki wojskowe, czyli ponadczasowe zestawy żołnierzyków, ciężarówki, czołgi oraz helikoptery. W naszym sklepie, coś dla siebie znajdą też  fani średniowiecznych bohaterów  - na nich czekają zestawy rycerzy, składające się z napierśników z mieczem. Alternatywę dla nich stanowią kostiumy gladiatorów oraz kostiumy ninja. Wśród zabawek militarnych nie mogło zabraknąć też pistoletów na naboje piankowe oraz kultowych już rzutek. Fanom Gwiezdnych Wojen spodobają się z kolei miecze świetlne oraz wyrzutnie tarcz.

 

Bezpieczne zabawki militarne dla dzieci

Realistyczne zabawki militarne, które przedstawiamy w tej kategorii, to produkty wykonane zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa. Brak ostrych krawędzi sprawa, że nawet podczas intensywnej zabawy maluch nie ulegnie zranieniu. Przed zakupem militarnych zabawek dla dzieci, zalecamy jednocześnie zapoznanie się z ich szczegółowym opisem w celu dopasowania produktu do wieku pociechy.

W Twoim dziecku drzemie mały wojownik? Chcesz zapewnić mu rozrywkę, dzięki której może wczuć się w rolę prawdziwego policjanta, żołnierza lub gladiatora? Sprawdź naszą ofertę bezpiecznych zabawek militarnych, które dostarczą maluchowi mnóstwo frajdy na wiele godzin.