Klocki dla dzieci

Promocja

Klocki JDLT 5309 szkoła nauka alfabetu autobus + karty 53 el.

Klocki JDLT 5309 szkoła nauka alfabetu autobus + karty 53 el.

Normalna cena: 139,90 zł

Promocyjna cena 92,00 zł

Promocja

Klocki JDLT 5280 zamek księżniczki 113 el.

Klocki JDLT 5280 zamek księżniczki 113 el.

Normalna cena: 290,90 zł

Promocyjna cena 183,00 zł

Promocja

Klocki JDLT 5282 zamek księżniczki pegaz 55 el.

Klocki JDLT 5282 zamek księżniczki pegaz 55 el.

Normalna cena: 189,90 zł

Promocyjna cena 130,00 zł

Promocja

Klocki JDLT 5176 SZPITAL karetka na baterie 130 el.

Klocki JDLT 5176 SZPITAL karetka na baterie 130 el.

Normalna cena: 269,90 zł

Promocyjna cena 193,00 zł

Promocja

Klocki JDLT 5286 ZOO słoń żyrafa lew krokodyl 83 el.

Klocki JDLT 5286 ZOO słoń żyrafa lew krokodyl 83 el.

Normalna cena: 219,56 zł

Promocyjna cena 155,00 zł

Promocja

Klocki JDLT DINOSAUR 5409 dinozaur park t-rex 43 el.

Klocki JDLT DINOSAUR 5409 dinozaur park t-rex 43 el.

Normalna cena: 162,90 zł

Promocyjna cena 115,01 zł

Produkty 1 do 12 z 59

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
na stronę

Sklepowe półki uginają się od coraz to nowszych i zachwycających oryginalnością zabawek. Mimo to, niesłabnącą sympatią zarówno dzieci, jak i rodziców, cieszą się zabawki znane i lubiane od pokoleń. Świetnym tego przykładem są ponadczasowe klocki dla dzieci. Przedstawione w tej kategorii klocki drewniane, plastikowe i piankowe to gwarancja wyśmienitej zabawy i zdobycia cennych umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnym rodzajami klocków dla najmłodszych i nieco starszych dzieci.

Klocki dla dzieci – ponadczasowe zabawki edukacyjne

Klocki to szczególny rodzaj zabawek edukacyjnych. Uczą poprzez zabawę dzieci bez względu na wiek, płeć czy indywidualne upodobania malucha. Wznoszenie konstrukcji, z czasem coraz bardziej skomplikowanych, to doskonała wielogodzinna zabawa. Jednocześnie przyczynia się ona do wszechstronnego rozwoju dziecka. Po pierwsze – uczy logicznego myślenia. Mali konstruktorzy muszą planować swoje ruchy, by wzniesiona przez nich budowla lub pojazd nie rozpadły się. Po drugie – zabawa klockami uczy kreatywności. Mimo zawartej w zestawach klocków instrukcji, dzieci mogą puszczać wodze fantazji, stając się projektantami różnych obiektów. A to dopiero początek, bo klocki wspierają też naukę kolorów i kształtów, uczą cierpliwości, a nawet oswajają z podstawami matematyki. Układane w większym gronie kształtują umiejętność pracy w grupie.

Rodzaje klocków dla dzieci

Klocki dla dzieci to zabawki o wyjątkowo uniwersalnym charakterze. Równie doskonale sprawdzają się zarówno u najmłodszych użytkowników, jak i w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Możliwości oferowane przez klocki są niemalże nieograniczone. Efekt końcowy zależny jest zwykle od wyobraźni i inwencji twórczej malucha. Do dyspozycji dzieci są klocki o różnym przeznaczeniu i cechach, wśród których kluczową jest materiał wykonania. Najpowszechniejsze są klocki plastikowe, klocki drewniane i klocki piankowe. Coraz większą popularnością cieszą się też oryginalne klocki konstrukcyjne o różnorodnych kształtach. Ciekawą propozycją są zwłaszcza konstrukcyjne klocki magnetyczne, uczące myślenia przestrzennego, podstaw geometrii i działania zjawisk fizycznych. Klocki dostępne w tej kategorii przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku i różnym stopniu zaawansowania. Sprawią mnóstwo frajdy zarówno początkującym, jak i wprawionym konstruktorom.

 Klocki dla najmłodszych dzieci

Zabawę z klockami warto rozpocząć już w wielu niemowlęcym. Doskonale sprawdzą się w nim wszelkie zabawki wykonane z miękkiej gąbki, mające duże rozmiary i kolorowe wzory. Od 6 miesiąca życia dziecka do zabawy wprowadzić można proste zestawy klocków plastikowych. Klocki drewniane, służące do układania jeden na drugim, przeznaczone są dla dzieci od 1 roku życia. Dzieciom w wieku dwóch lub trzech lat do gustu przypadną nieco bardziej zaawansowane zestawy, składające się z większej liczby elementów. Serie takich klocków mogą być używane jako samodzielny zestaw, choć z powodzeniem można łączyć je także z innymi produktami. Zwykle pozwalają one na kreowanie budynków i pojazdów.

Klocki dla starszych

Dzieci w wieku 4 i 5 lat to już doświadczeni konstruktorzy, gotowi na wznoszenie coraz to bardziej skomplikowanych obiektów. Producenci zabawek, by sprostać ich potrzebom i oczekiwaniom, oferują coraz to ciekawsze zestawy, składające się niekiedy z kilku tysięcy elementów. Oprócz okazałych budowli i pojazdów, serca kilkulatków zdobywają zestawy z bohaterami ulubionych bajek. Ciekawą propozycją jest też możliwość tworzenia rozbudowanych światów z motywem miasta, dżungli, zamku czy gospodarstwa. Taka forma zabawy pobudza kreatywność dziecka i pozwala mu wcielać się w różne role.