Puzzle piankowe | Maty na podłogę dla dzieci

Promocja

Puzzle drewniane dla dorosłych  MOTYL 102 el. zwierząt M

Puzzle drewniane dla dorosłych MOTYL 102 el. zwierząt M

Normalna cena: 105,50 zł

Promocyjna cena 75,01 zł

1 produkt(ów)

na stronę

Miękkie i kolorowe maty piankowe stały się nieodłącznym elementem wyposażenia wielu dziecięcych pokoików. Z jednej strony, pełnią rolę świetnej zabawki, pozwalającej maluchowi na swobodne składanie piankowych puzzli oraz wyjmowanie i wkładanie z powrotem do ich środka literek lub cyferek. Z drugiej, doskonale sprawdzają się jako bezpieczne, izolujące od zimna podłoże. Bogaty wybór mat piankowych na podłogę przedstawiamy w naszym sklepie!

 

Mata piankowa idealna do zabawy

 

Puzzle piankowe swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim unikalnej konstrukcji. Miękkie kwadraty z wypustkami, niczym prawdziwe puzzle, mogą być ze sobą łączone w niemal dowolny sposób. Z ich pomocą maluch może stworzyć zarówno płaską powierzchnię, jak i obiekty przestrzenne. Rozkładanie i składanie maty piankowej, a także możliwość wyciągania i wkładania z powrotem ruchomych elementów każdego z puzzli to zabawa, która pochłania na długi czas. Puzzle z pianki wyróżniają się również walorami edukacyjnymi. Należą do zabawek, które idealnie nadają się do nauki kolorów, kształtów, a w przypadku mat piankowych dla dzieci z nadrukami  - również cyferek i literek. Nieskończone możliwości konstrukcyjne mat piankowych puzzli czynią je niezwykle uniwersalną zabawką dla chłopców i dziewczynek.

 

Miękkie i bezpieczne puzzle podłogowe

 

Duże puzzle piankowe o kwadratowym kształcie z łatwością zaskarbiły też sobie sympatię rodziców. Zwłaszcza tych, którzy szukają dla swoich dzieci zabawek, które oferują więcej niż tylko mnóstwo frajdy ale i możliwość rozwoju malucha. Puzzle z pianki idealnie spełniają te wymogi. Maty piankowe, składające się z połączonych ze sobą elementów, świetnie wyznaczają również przestrzeń do zabawy, tworząc jednocześnie w pełni funkcjonalną podłogę w pokoju malucha. Stworzone podłoże stanowi bardzo skuteczną izolację termiczną, co jest nie lada plusem  - nie od dziś wiadomo, że zabawa na podłodze, choć niezwykle przyjemna, wiąże się z ryzykiem przeziębienia. Grube maty puzzli zapewniają maluchowi niezbędną ochronę przed zimnem. Przy okazji doskonale amortyzują upadki. Dlatego też są dobrym pomysłem na prezent dla dzieci, które nie opanowały jeszcze sztuki chodzenia.

 

Mata z puzzli piankowych - w każdym wieku!

 

Puzzle piankowe, niemal od momentu pojawienia się na rynku zabawek, cieszą się ogromną popularnością rodziców. Niezwykle istotną zaletą mat piankowych jest ich uniwersalny charakter. Kolorowe, kwadratowe elementy, które można ze sobą dowolnie łączyć, pozytywnie wpływają na dzieci w różnym wieku. Jak wspominaliśmy, świetnie sprawdzają się u niemowląt, które uczą się chodzić i przy okazji wszystkimi zmysłami okrywają otaczający je świat. U nieco starszych dzieci, puzzle piankowe posłużą do tworzenia mniej lub bardziej skomplikowanych konstrukcji  - podłogowych i przestrzennych. W przypadku maluchów w wieku od 3 lat, duże maty piankowe z cyferkami i literkami, wspomogą ich naukę. Wbrew pozorom, puzzle na podłogę to znacznie więcej niż kawałki pianki!

 

Dodatkowe zalety piankowych puzzli

 

Maty z pianki gwarantują maluchom w różnym wieku mnóstwo radości. Przy tym wszystkim doskonale rozwijają zdolności motoryczne, pobudzają wyobraźnię oraz ćwiczą koncentrację. Nie zapominajmy jednak o ważnych względach praktycznych. To dzięki nim maty piankowej znajdują tak szerokie zastosowanie w wielu domach. Puzzle piankowe bardzo łatwo utrzymać w czystości  - w tym celu wystarczy odkurzyć je lub przetrzeć mokrą szmatką. Puzzle piankowe dla dzieci będą idealnym akcentem dekoracyjnym w pokoju dziecka, ale nie tylko. Z uwagi na ich kompaktowe wymiary po złożeniu, bez problemu można zabrać je ze sobą również w odwiedziny u dziadków czy do znajomych.

 

W naszym sklepie z zabawkami znajdziesz starannie wybrane, mniejsze i większe zestawy kolorowych, grubych i dużych puzzli na podłogę . Oferowane przez nas bezpieczne puzzle piankowe dla niemowląt i starszaków gwarantują mnóstwo świetnej zabawy i odpowiednie parametry izolacyjne!